• R.Asanov

Učenje turskog jezika na nivou A1 u Akademiji Aleksandrija

Kurs turskog jezika za početnike (A1) koji organizuje škola turskog jezika Akademija Aleksandrija je prilagođen apsolutnim početnicima kao i onima koji imaju malo predznanja. Bilo da ste apsolutni početnik ili posedujete određeno znanje turskog jezika uverićemo vas da turski nije težak!

Učenje turskog se odvija kroz savladavanje jedne a od najpopularnijih knjiga za učenje turskog jezika, korišćenjem specijalno pripremljenih audio i video materijala kao i rečnika turskog jezika. Časovi turskog jezika se održavaju dva puta nedeljno po dva školska časa uglavnom u popodnevnim terminima.

Na kursu turskog jezika za početnike (A1) se akcenat stavlja na učenju reči i konverzaciji. Po završetku ovog kursa znaćete 1100 najčešće korišćenih reči i fraza, moći ćete bez problema da komunicirate u prodavnici, da naručite hranu, pitate za neku ulicu u turskom gradu.

Gramatika turskog jezika, koja se uči na ovom kursu je uglavnom bazična.

Polaznici uče kako da se predstave, pozdrave, pričaju o sebi, da opisuju stvari i ljude oko sebe. Takođe, polaznici uče čitanje i pisanje jezika, snalaženje u svakodnevnim situacijama itd. U simuliranim situacijama, na primer poseta restoranu, šetanje ulicom, čekiranje u hotelu, primenjuje se jezik i lakše uči. Na početnom kursu se uče abeceda, gramatička struktura, jednina i množina, glagoli i glagoleske imenice, lične zamenice, prisvojne zamenice, pokazne zamenice (su șu o), povratne zamenice (kendi), opšte, neodređene, odrične, upitne zamenice itd.

Nakon završenog kursa A1 turskog jezika moći ćete:

• da u svakodnevnim situacijama razumete jednostavna pitanja, uputstva i saopštenja, kao i javna saopštenja, poruke na telefonskoj sekretarici i kratke razgovore
  • da shvatite važne informacije iz kratkih pisanih saopštenja, javnih natpisa sa uputstvima i malih oglasa
  • da kažete i razumete brojeve, količine, vreme i cene
  • da ispunite formulare u vezi sa jednostavnim i ličnim podacima
  • da napišete jednostavna lična saopštenja
  • da se predstavite i odgovorite na jednostavna pitanja koja se odnose na vas
  • da formulišete uobičajena pitanja i molbe koje se koriste u svakodnevnom životu i da reagujete na njih

U tabeli su predstavljene karakteristike kursa turskog jezika za početnike A1.

A1

Učenje jezika odvija se po nivoima poznavanja jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.