• Ubrzani (opcije: 2 meseca, 2 i po meseca, određuje polaznik)
  • Specijalizovani (1 i po mesec , 2 meseca, vikend kursevi)

• R.Asanov

Učenje turskog jezika na nivou B2 u Akademiji Aleksandrija

Kurs za viši srednji nivo turskog jezika (B2) je nastavak nivoa B1. Učenje turskog na nivou B2 u školi stranih jezika Akademija Aleksandrija je namenjeno onima koji žele da usavrše svoje znanje turskog tako da mogu na turskom da komunciraju o ozbiljnim temama sklapajući složene gramatičke rečenice uz korišćenje komplikovanijih izraza.

Takođe, ukoliko želite da studirate u Turskoj ili planirate preseljenje, ovo je nivo koji morate zvanično znati kako bi aplicirali za tamošnje obrazovne ustanove i kompanije. Znanje turskog jezika na nivou B2 vam omogućava da se se na odgovarajući način pismeno i usmeno sporazumevate u svakodnevnim poslovnim situacijama i da adekvatno reagujete na njih, da razumete jednostavne tekstove i rutinski u pisanoj formi sastavljate tekstove koji se odnose na vaš svakodnevni rad.

Polaznici višeg srednjeg nivoa B2 uče:

• samostalno čitate turske časopise i novine
  • pričate o doživljajima iz prošlosti
  • o prvoj ljubavi i školskim dogodovštinama
  • Božiću i drugim situacijama iz svakodnevnog života

Teme koje se obrađuju su:

• kuća i stan
  • oglasi
  • stilovi stanovanja
  • životne priče
  • poznate ličnosti i njihove biografije
  • vremenske prognoze
  • međuljudski odnosi
  • značajni momenti iz turske istorije
  • turizam i sajmovi
  • putovanja i hoteli
  • proslave i pozivi
  • bolesti i lekovi

Nakon završenog kursa B2 turskog jezika moći ćete:

• da pratite glavne sadržaje konkretnih i apstraktnih tema i da razumete važne informacije ( na primer u radio emisijama)
  • da razumete široku paletu tekstova, kako kratke tekstove (kao oglase), tako i duže složene stručne tekstove, komentare i izveštaje
  • da se pismeno jasno i strukturno izjasnite o složenim stvarima, ali i da korigujete tekstove drugih
  • da jasno dajete strukturne usmene prikaze u vezi sa opštim temama i temama iz oblasti koje vas lično interesuju
  • da aktivno učestvujete u diskusijama vezano za teme koje su vam poznate, a da pri tome zauzmete stav i izložite vaše gledište

U tabeli su predstavljene karakteristike višeg srednjeg kursa turskog jezika B2.

B2

Učenje nemačkog jezika odvija se po nivoima poznavanja ovog jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.