• Pripremna nastava za Swedex test

UDŽBENICI

• Mål

Učenje švedskog jezika na nivou A1 u Akademiji Aleksandrija

Kurs švedskog jezika za početnike (A1) koji organizuje škola švedskog jezika Akademija Aleksandrija je prilagođen apsolutnim početnicima kao i onima koji imaju malo predznanja. Bilo da ste apsolutni početnik ili posedujete određeno znanje švedskog jezika uverićemo vas da švedski nije težak!

Učenje švedskog se odvija kroz savladavanje jedne od najpopularnijih knjiga za učenje ovog jezika – Mål, korišćenjem specijalno pripremljenih audio i video materijala kao i rečnika švedskog jezika. Časovi švedskog jezika se održavaju dva puta nedeljno po dva školska časa uglavnom u popodnevnim terminima.

Na kursu švedskog jezika za početnike se akcenat stavlja na učenju reči i konverzaciji. Po završetku ovog kursa znaćete 1100 najčešće korišćenih reči i fraza, moći ćete bez problema komunicirati u prodavnici, naručiti hranu, pitati za neku ulicu u švedskom gradu itd.

Gramatika švedskog jezika, koja se uči na ovom kursu je uglavnom bazična.

Učite kako da se predstavite, pozdravite, pričate o sebi, da opisujete stvari i ljude oko sebe. Takođe, učite čitanje i pisanje jezika, snalaženje u svakodnevnim situacijama itd. U simuliranim situacijama, na primer poseta restoranu, šetanje ulicom, čekiranje u hotelu, primenjuje se jezik i lakše uči. Na početnom kursu se uče abeceda i pravila čitanja i pisanja, datumi, dani u nedelji, mesecu i godini, brojevi – glavni i redni, rodovi imenica, tvorba množine, glagoli itd.

Nakon završenog kursa A1 švedskog jezika moći ćete:

• da u svakodnevnim situacijama razumete jednostavna pitanja, uputstva i saopštenja, kao i javna saopštenja, poruke na telefonskoj sekretarici i kratke razgovore
  • da shvatite važne informacije iz kratkih pisanih saopštenja, javnih natpisa sa uputstvima i malih oglasa
  • da kažete i razumete brojeve, količine, vreme i cene
  • da ispunite formulare u vezi sa jednostavnim i ličnim podacima
  • da napišete jednostavna lična saopštenja
  • da se predstavite i odgovorite na jednostavna pitanja koja se odnose na vas
  • da formulišete uobičajena pitanja i molbe koje se koriste u svakodnevnom životu i da reagujete na njih

U tabeli su predstavljene karakteristike kursa švedskog jezika za početnike A1.

A1

Učenje jezika odvija se po nivoima poznavanja jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.