• Ubrzani (opcije: 2 meseca, 2 i po meseca, određuje polaznik)
  • Specijalizovani (1 i po mesec , 2 meseca, vikend kursevi)

Učenje španskog jezika na nivou B2 u Akademiji Aleksandrija

Kurs za viši srednji nivo španskog jezika (B2) je nastavak nivoa B1. Učenje španskog na nivou B2 u školi stranih jezika Akademija Aleksandrija je namenjeno onima koji žele da usavrše svoje znanje španskog tako da mogu na španskom da komunciraju o ozbiljnim temama sklapajući složene gramatičke rečenice uz korišćenje komplikovanijih izraza.

Znanje španskog jezika na nivou B2 vam omogućava da se se na odgovarajući način pismeno i usmeno sporazumevate u svakodnevnim poslovnim situacijama i da adekvatno reagujete na njih, da razumete jednostavne tekstove i rutinski u pisanoj formi sastavljate tekstove koji se odnose na vaš svakodnevni rad. .

Polaznici višeg srednjeg nivoa B2 uče:

• da se predstave, pozdrave, pričaju o sebi
  • da opisuju stvari i ljude oko sebe
  • čitanje i pisanje jezika,
  • snalaženje u svakodnevnim situacijama itd.

Ukoliko želite da se školujete u Španiji ili nekoj od zemalja gde je ovaj jezik maternji, ovo je nivo koji morate zvanično znati kako bi aplicirali za tamošnje obrazovne ustanove. Ukoliko pak tražite posao u Španiji ovo je nivo znanja španskog jezika koji će se zahtevati od vas.

Na ovom nivou samostalno možete da čitate španske časopise i novine, pričate o doživljajima iz prošlosti, o prvoj ljubavi i školskim dogodovštinama, Božiću i drugim situacijama iz svakodnevnog života.

Teme koje se obrađuju su:

• kuća i stan
  • oglasi
  • stilovi stanovanja
  • životne priče
  • poznate ličnosti i njihove biografije
  • vremenske prognoze
  • međuljudski odnosi
  • španska istorija
  • turizam i sajmovi
  • putovanja i hoteli
  • Barselona i Madrid
  • proslave i pozivi
  • bolesti i lekovi itd.

Nakon završenog kursa B2 španskog jezika moći ćete:

• da pratite glavne sadržaje konkretnih i apstraktnih tema i da razumete važne informacije ( na primer u radio emisijama)
  • da razumete široku paletu tekstova, kako kratke tekstove (kao oglase), tako i duže složene stručne tekstove, komentare i izveštaje
  • da se pismeno jasno i strukturno izjasnite o složenim stvarima, ali i da korigujete tekstove drugih
  • da jasno dajete strukturne usmene prikaze u vezi sa opštim temama i temama iz oblasti koje vas lično interesuju
  • da aktivno učestvujete u diskusijama vezano za teme koje su vam poznate, a da pri tome zauzmete stav i izložite vaše gledište

U tabeli su predstavljene karakteristike višeg srednjeg kursa španskog jezika B1.

B2

Učenje nemačkog jezika odvija se po nivoima poznavanja ovog jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.