• A.Popović

UDŽBENICI

• Okno v Rossiyu A1 (Окно в Россию А1)
  • Mesec u Rusiji (Месяц в России)

Učenje ruskog jezika na nivou A1 u Akademiji Aleksandrija

Kurs ruskog jezika za početnike (A1) koji organizuje škola ruskog jezika Akademija Aleksandrija je prilagođen apsolutnim početnicima kao i onima koji imaju malo predznanja. Bilo da ste apsolutni početnik ili posedujete određeno znanje ruskog jezika uverićemo vas da ruski nije težak!

Učenje ruskog se odvija kroz savladavanje jedne od najpopularnijih knjiga za učenje ruskog jezika Okno v Rossiyu A1 (Окно в Россию А1) kao i Mesec u Rusiji (Месяц в России), korišćenjem specijalno pripremljenih audio i video materijala kao i rečnika ruskog jezika. Časovi ruskog jezika se održavaju dva puta nedeljno po dva školska časa uglavnom u popodnevnim terminima.

Na kursu ruskog jezika za početnike se akcenat stavlja na učenju reči i konverzaciji. Po završetku ovog kursa znaćete 1100 najčešće korišćenih reči i fraza, moći ćete bez problema kominicirati u prodavnici, naručiti hranu, pitati za neku ulicu u ruskom gradu itd.

Gramatika ruskog jezika koja se uči na ovom kursu je uglavnom bazična.

Nakon završenog kursa A1 ruskog jezika moći ćete:

• da u svakodnevnim situacijama razumete jednostavna pitanja, uputstva i saopštenja, kao i javna saopštenja, poruke na telefonskoj sekretarici i kratke razgovore
  • da shvatite važne informacije iz kratkih pisanih saopštenja, javnih natpisa sa uputstvima i malih oglasa
  • da kažete i razumete brojeve, količine, vreme i cene
  • da ispunite formulare u vezi sa jednostavnim i ličnim podacima
  • da napišete jednostavna lična saopštenja
  • da se predstavite i odgovorite na jednostavna pitanja koja se odnose na vas
  • da formulišete uobičajena pitanja i molbe koje se koriste u svakodnevnom životu i da reagujete na njih

U tabeli su predstavljene karakteristike kursa ruskog jezika za početnike A1.

A1

Učenje nemačkog jezika odvija se po nivoima poznavanja ovog jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.