• Ubrzani (opcije: 2 meseca, 2 i po meseca, određuje polaznik)
  • Specijalizovani (1 i po mesec , 2 meseca, vikend kursevi)

• A.Popović

Učenje ruskog jezika na nivou B2 u Akademiji Aleksandrija

Kurs za viši srednji nivo ruskog jezika (B2) je nastavak nivoa B1. Učenje ruskog na nivou B2 u školi stranih jezika Akademija Aleksandrija je namenjeno onima koji žele da usavrše svoje znanje ruskog tako da mogu na ruskom da komunciraju na ozbiljnim temama sklapajući složene gramatičke rečenice uz korišćenje komplikovanijih izraza. Takođe, ukoliko želite da se školujete u Rusiji, ovo je nivo koji morate zvanično znati kako bi aplicirali za tamošnje obrazovne ustanove. Ukoliko pak tražite posao u nekoj od državnih službi u Rusiji poput arhitekte ili gradjevinskog inženjera na primer- ovo je nivo znanja ruskog jezika koji će se zahtevati od vas.

Znanje ruskog jezika na nivou B2 vam omogućava da se se na odgovarajući način pismeno i usmeno sporazumevate u svakodnevnim poslovnim situacijama i da adekvatno reagujete na njih, da razumete jednostavne tekstove i rutinski u pisanoj formi sastavljate tekstove koji se odnose na svakodnevni rad u firmi.

Nakon završenog kursa B2 ruskog jezika moći ćete:

• da pratite glavne sadržaje konkretnih i apstraktnih tema i da razumete važne informacije ( na primer u radio emisijama)
  • da razumete široku paletu tekstova, kako kratke tekstove (kao oglase), tako i duže složene stručne tekstove, komentare i izveštaje
  • da se pismeno jasno i strukturno izjasnite o složenim stvarima, ali i da korigujete tekstove drugih
  • da jasno dajete strukturne usmene prikaze u vezi sa opštim temama i temama iz oblasti koje vas lično interesuju
  • da aktivno učestvujete u diskusijama vezano za teme koje su vam poznate, a da pri tome zauzmete stav i izložite vaše gledište

U tabeli su predstavljene karakteristike kursa nemačkoi jezika za početnike A1.

B2

Učenje nemačkog jezika odvija se po nivoima poznavanja ovog jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.