• prof. D.Stoiljković

UDŽBENICI

• På vei

Učenje norveškog jezika na nivou A1 u Akademiji Aleksandrija

Kurs norveškog jezika za početnike (A1) koji organizuje škola norveškog jezika Akademija Aleksandrija je prilagođen apsolutnim početnicima kao i onima koji imaju malo predznanja. Bilo da ste apsolutni početnik ili posedujete određeno znanje norveškog jezika uverićemo vas da norveški nije težak!

A1 nivo norveškog

Učenje norveškog se odvija kroz savladavanje jedne od najpopularnijih knjiga za učenje ovog jezika – På vei, korišćenjem specijalno pripremljenih audio i video materijala i rečnika norveškog jezika. Časovi norveškog jezika se održavaju dva puta nedeljno po dva školska časa uglavnom u popodnevnim terminima.

Na kursu norveškog jezika za početnike se akcenat stavlja na učenju reči i konverzaciji. Po završetku ovog kursa znaćete najčešće korišćene reči i fraze, moći ćete bez problema da komunicirate u prodavnici, naručite hranu, pitate za neku ulicu u norveškom gradu itd.

Od gramatike se na ovom kursu uče lične zamenice, red reči u rečenici, upitne reči, prezent, imenice (članovi i rodovi imenica, određeni i nedoređeni oblik), redni brojevi, izgovor i izrazi, povratne i prisvojne zamenice, pokazne zamenice, modalni glagoli, futur, preteritum (prošlo svršeno vreme), pridevi, imperativ, uzročno-posledične rečenice itd.

Kursevi norveškog jezika na nivou A1 i A2 organizovani su u kontinuitetu u trajanju od 6 meseci, gde svaki nivo traje 3 meseca.

Nakon završenog nivoa A1 kursa norveškog jezika moći ćete:

• da se predstavite, da kažete osnovne informacije o sebi, o svojoj porodici
  • da vodite telefonski razgovor
  • da razlikujete boje
  • da govorite o godišnjim dobima i klimi, o praznicima i putovanjima
  • da govorite o svakodnevnim aktivnostima
  • da kažete i razumete brojeve, količine, vreme i cene
  • da ispunite formulare u vezi sa jednostavnim i ličnim podacima
  • da kažete nešto o restoranima, da date vaše mišljenje o dešavanjima iz okoline

U tabeli su predstavljene karakteristike A1 nivoa kursa norveškog jezika za početnike.

A1
Cena mesečno5.000,oo dinara

Učenje jezika odvija se po nivoima poznavanja jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.