• Ubrzani (opcije: 2 meseca, 2 i po meseca, određuje polaznik)
  • Specijalizovani (1 i po mesec , 2 meseca, vikend kursevi)
  • Pripremna nastava za Bergenstesten (Bergen test)

• prof. D.Stoiljković

Učenje norveškog jezika na nivou B2 u Akademiji Aleksandrija

Kurs za viši srednji nivo norveškog jezika (B2) je nastavak nivoa B1. Učenje norveškog na nivou B2 u školi stranih jezika Akademija Aleksandrija je namenjeno onima koji žele da usavrše svoje znanje norveškog tako da mogu na norveškom da komunciraju o ozbiljnim temama sklapajući složene gramatičke rečenice uz korišćenje komplikovanijih izraza. Takođe, ukoliko želite da se školujete u Norveškoj ovo je nivo koji morate zvanično znati kako bi aplicirali za tamošnje obrazovne ustanove. Ukoliko pak tražite posao u nekoj od državnih službi u Norveškoj poput medicinskog osoblja – ovo je nivo znanja norveškog jezika koji će se zahtevati od vas.

Znanje norveškog jezika na nivou B2 vam omogućava da se se na odgovarajući način pismeno i usmeno sporazumevate u svakodnevnim poslovnim situacijama i da adekvatno reagujete na njih, da razumete jednostavne tekstove i rutinski u pisanoj formi sastavljate tekstove koji se odnose na svakodnevni rad u firmi..

Nakon završenog kursa B2 norveškog jezika moći ćete:

• da pratite glavne sadržaje konkretnih i apstraktnih tema i da razumete važne informacije ( na primer u radio emisijama)
  • da razumete široku paletu tekstova, kako kratke tekstove (kao oglase), tako i duže složene stručne tekstove, komentare i izveštaje
  • da se pismeno jasno i strukturno izjasnite o složenim stvarima, ali i da korigujete tekstove drugih
  • da jasno dajete strukturne usmene prikaze u vezi sa opštim temama i temama iz oblasti koje vas lično interesuju
  • da aktivno učestvujete u diskusijama vezano za teme koje su vam poznate, a da pri tome zauzmete stav i izložite vaše gledište

U tabeli su predstavljene karakteristike višeg srednjeg nivoa kursa norveškog jezika B1.

B2
Dužina trajanja8 meseci
Cena mesečno5.000,oo dinara

Učenje nemačkog jezika odvija se po nivoima poznavanja ovog jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.