• Specijalizovani (1 i po mesec , 2 meseca, vikend kursevi)
  • Pripremna nastava za Goethe-Zertifikat

• prof. R.Asanov
  • prof. S.Petrović

UDŽBENICI

• Tangram Aktuell 4 (1-4)
  • Tangram Aktuell 4 (5-8)
  • Nemački u 100 lekcija

Učenje nemačkog jezika na nivou B2 u Akademiji Aleksandrija

Kurs za viši srednji nivo nemačkog jezika (B2) je nastavak nivoa B1. Učenje nemačkog na nivou B2 u školi stranih jezika Akademija Aleksandrija je namenjeno onima koji žele da usavrše svoje znanje nemačkog tako da mogu na nemačkom da komunciraju o ozbiljnim temama sklapajući složene rečenice uz korišćenje komplikovanijih izraza.

Ukoliko želite da se školujete u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, ovo je nivo koji morate zvanično znati kako bi aplicirali za tamošnje obrazovne ustanove. Ukoliko pak tražite posao u nekoj od državnih službi u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj poput medicinskog osoblja – ovo je nivo znanja nemačkog jezika koji će se zahtevati od vas. .

Nivo B2 podeljen je dva podnivoa: B2/1 i B2/2. Nastava se odvija po programu Tangram Aktuell 4 uz pomoć dodatne literature, knjige Nemački u 100 lekcija. Na B2/1 podnivou se prelaze prve četiri lekcije programa (1-4), dok se na drugom podnivou prelazi preostalih četiri (5-8).

Učenje nemačkog jezika b2 nivo.

Znanje nemačkog jezika na nivou B2 vam omogućava da se se na odgovarajući način pismeno i usmeno sporazumevate u svakodnevnim poslovnim situacijama i da adekvatno reagujete na njih, da razumete jednostavne tekstove i rutinski u pisanoj formi sastavljate tekstove koji se odnose na vaš svakodnevni rad.

Na kursu će kroz tekstove, vežbanja i audio materijal biti obrađivane sledeće oblasti:

• rečenica i njeni elementi
  • povezivanje imenica i glagola
  • veze između reči u rečenici
  • dativ i akuzativ srednjeg polja rečenice
  • poređenja
  • zapovedni način
  • vrste veznika i kombinacije u rečenici
  • odnos glavne i sporedne rečenice
  • uzročne, prelazne, kondicionalne, posledične, modalne, aletrnativne, priloške, uporedne, indirektne i relativne rečenice
  • sadašnej vreme
  • perfekat
  • pluskvamperfekat
  • pasiv
  • konjuktiv I i II
  • pridevi, prilozi i predlozi
  • članovi i zamenice
  • neodređene zamenice
  • predložne zamenice

Polaznici samostalno čitaju nemačke časopise i novine, pričaju o doživljajima iz prošlosti, o prvoj ljubavi i školskim dogodovštinama, Božiću i drugim situacijama iz svakodnevnog života.

Teme koje se obrađuju su:

• kuća i stan
  • oglasi
  • stilovi stanovanja
  • životne priče
  • poznate žene i njihove biografije
  • noć u kojoj je srušen Berlinski zid
  • turizam i sajmovi
  • putovanja i hoteli
  • Graz i Bern
  • vremenske prognoze
  • međuljudski odnosi
  • proslave i pozivi itd

Nakon završenog nivoa B2 kursa nemačkog jezika moći ćete:

• da pratite glavne sadržaje konkretnih i apstraktnih tema i da razumete važne informacije ( na primer u radio emisijama)
  • da razumete široku paletu tekstova, kako kratke tekstove (kao oglase), tako i duže složene stručne tekstove, komentare i izveštaje
  • da se pismeno jasno i strukturno izjasnite o složenim stvarima, ali i da korigujete tekstove drugih
  • da jasno dajete strukturne usmene prikaze u vezi sa opštim temama i temama iz oblasti koje vas lično interesuju
  • da aktivno učestvujete u diskusijama vezano za teme koje su vam poznate, a da pri tome zauzmete stav i izložite vaše gledište

U tabeli su predstavljene karakteristike višeg srednjeg kursa nemačkog jezika B1.

Podnivoi
B2/1 i B2/2
Dužina trajanja6-8 meseci
Cena mesečno2.500,oo dinara

Učenje nemačkog jezika odvija se po nivoima poznavanja ovog jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.