• Pripremna nastava (CELI i CILS, PLIDA)

• prof. A.Milanović

UDŽBENICI

• Nuovo Progetto Italiano 1

Učenje italijanskog jezika na nivou A1 u Akademiji Aleksandrija

Kurs italijanskog jezika za početnike (A1) koji organizuje škola italijanskog jezika Akademija Aleksandrija je prilagođen apsolutnim početnicima kao i onima koji imaju malo predznanja. Bilo da ste apsolutni početnik ili posedujete određeno znanje italijanskog jezika uverićemo vas da italijanski nije težak.

Kurs italijanskog jezika A1 nivo

Učenje italijanskog se odvija kroz savladavanje jedne od najpopularnijih knjiga za učenje italijanskog jezika – Nuovo Progetto Italiano 1, a koriste se i specijalno pripremljeni audio i video materijali kao i rečnik italijanskog jezika. Časovi italijanskog jezika se održavaju dva puta nedeljno po dva školska časa uglavnom u popodnevnim terminima.

Na kursu italijanskog jezika za početnike (A1) se akcenat stavlja na učenju reči i konverzaciji. Po završetku ovog kursa znaćete 1100 najčešće korišćenih reči i fraza, moći ćete bez problema kominicirati u prodavnici, naručiti hranu, pitati za ulicu u nekom od italijanskih gradova.

Gramatika italijanskog jezika koja se uči na ovom kursu je uglavnom bazična.

Na ovom stupnju iz gramatičkog dela se obrađuje korišćenje izraza iz poštovanja, zahvaljivanje, kalendar, delovi dana, vreme, abeceda, lične zamenice, glagoli „biti“ i „imati“, određeni i neodređeni član, imenice (rod i broj), glavne i redne brojeve, prideve, sve grupe glagola – osnovne, nepravilne glagole, povratne glagole, predloge, nenaglašene lične zamenice, priloge vremena i negacije, itd.

Nakon završenog početnog nivoa A1 kursa italijanskog jezika moći ćete:

• da se predstavite, da kažete osnovne informacije o sebi, o svojoj porodici, da vodite telefonski razgovor, da razlikujete boje, da govorite o godišnjim dobima i klimi, o praznicima i putovanjima
  • da govorite o svakodnevnim aktivnostima
  • da kažete i razumete brojeve, količine, vreme i cene
  • da ispunite formulare u vezi sa jednostavnim i ličnim podacima
  • da date vaše mišljenje o dešavanjima iz okoline

U tabeli su predstavljene karakteristike kursa italijanskog jezika za početnike A1.

A1

Učenje jezika odvija se po nivoima poznavanja jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.