UDŽBENICI

• Epikinoniste Ellinika 1

Učenje grčkog jezika na nivou A1 u Akademiji Aleksandrija

Kurs grčkog jezika za početnike (A1) koji organizuje škola grčkog jezika Akademija Aleksandrija je prilagođen apsolutnim početnicima kao i onima koji imaju malo predznanja. Bilo da ste apsolutni početnik ili posedujete određeno znanje grčkog jezika uverićemo vas da grčki nije težak!

Učenje grčkog se odvija kroz savladavanje jedne od najpopularnijih knjiga za učenje grčkog jezika – Epikinoniste Ellinika 1, korišćenjem specijalno pripremljenih audio i video materijala kao i rečnika grčkog jezika. Časovi grčkog jezika se održavaju dva puta nedeljno po dva školska časa uglavnom u popodnevnim terminima.

Na kursu grčkog jezika za početnike se akcenat stavlja na učenju reči i konverzaciji Po završetku ovog kursa znaćete 1100 najčešće korišćenih reči i fraza, moći ćete bez problema komunicirati u prodavnici, naručiti hranu, pitati za neku ulicu u grčkom gradu itd.

Gramatika grčkog jezika, koja se uči na ovom kursu je uglavnom bazična.

Učite kako da se predstavite, pozdravite, pričate o sebi, da opisuju stvari i ljude oko sebe. Takođe, učite čitanje i pisanje jezika, snalaženje u svakodnevnim situacijama itd. U simuliranim situacijama, na primer, poseta restoranu, šetanje ulicom, čekiranje u hotelu, primenjuje se jezik i lakše uči. Na početnom kursu se uče abeceda i pravila čitanja i pisanja, datumi, dani u nedelji, mesecu i godini, brojevi – glavni i redni, rodovi imenica, tvorba množine, vrste glagola itd.

Nakon završenog kursa A1 grčkog jezika moći ćete:

• da u svakodnevnim situacijama razumete jednostavna pitanja, uputstva i saopštenja, kao i javna saopštenja, poruke na telefonskoj sekretarici i kratke razgovore
  • da shvatite važne informacije iz kratkih pisanih saopštenja, javnih natpisa sa uputstvima i malih oglasa
  • da kažete i razumete brojeve, količine, vreme i cene
  • da ispunite formulare u vezi sa jednostavnim i ličnim podacima
  • da napišete jednostavna lična saopštenja
  • da se predstavite i odgovorite na jednostavna pitanja koja se odnose na vas
  • da formulišete uobičajena pitanja i molbe koje se koriste u svakodnevnom životu i da reagujete na njih

U tabeli su predstavljene karakteristike kursa grčkog jezika za početnike A1.

A1

Učenje jezika odvija se po nivoima poznavanja jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.