Učenje francuskog jezika na nivou A1 u Akademiji Aleksandrija

Kurs francuskog jezika za početnike (A1) koji organizuje škola francuskog jezika Akademija Aleksandrija je prilagođen apsolutnim početnicima kao i onima koji imaju malo predznanja. Bilo da ste apsolutni početnik ili posedujete određeno znanje francuskog uverićemo vas da on nije težak.

Učenje francuskog se odvija kroz savladavanje jedne od najpopularnijih knjiga za učenje ovog jezika, a koriste se i specijalno pripremljeni audio i video materijali kao i rečnici francuskog jezika. Časovi francuskog jezika se održavaju dva puta nedeljno po dva školska časa uglavnom u popodnevnim terminima.

Na kursu francuskog jezika za početnike se akcenat stavlja na učenju reči i konverzaciji. Po završetku ovog kursa znaćete najčešće korišćene reči i fraze, moći ćete bez problema da komunicirate u prodavnici, naručite hranu, pitate za ulicu u nekom od francuskih gradova itd.

Gramatika francuskog jezika koja se uči na ovom kursu je uglavnom bazična.

Nakon završenog kursa A1 francuskog jezika moći ćete da komunicirate postavljanjem kratkih, govorite o sebi, svom domu, porodici, da razumete i koristite svakodnevne fraze, popunjavate formulare itd.

Na ovom stupnju iz gramatičkog dela se obrađuje korišćenje izraza iz poštovanja, zahvaljivanje, kalendar, delove dana, koliko je sati, abeceda, lične zamenice, glagoli „biti“ i „imati“, određeni i neodređeni član, imenice (rod i broj), glavne i redne brojeve, prideve, sve grupe glagola, predlozi itd.

Nakon završenog kursa A1 francuskog jezika moći ćete:

• a se predstavite, da kažete osnovne informacije o sebi, o svojoj porodici
  • da vodite telefonski razgovor
  • da razlikujete boje
  • da govorite o godišnjim dobima i klimi, o praznicima i putovanjima
  • da govorite o svakodnevnim aktivnostima
  • da kažete i razumete brojeve, količine, vreme i cene
  • da ispunite formulare u vezi sa jednostavnim i ličnim podacima
  • da kažete nešto o restoranima, da date vaše mišljenje o dešavanjima iz okoline

U tabeli su predstavljene karakteristike kursa francuskog jezika za početnike A1.

A1

Učenje jezika odvija se po nivoima poznavanja jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.