• prof. M.Rašić

UDŽBENICI

• New English File

Učenje engleskog jezika na nivou A1 u Akademiji Aleksandrija

Kurs engleskog jezika za početnike (A1) koji organizuje škola engleskog jezika Akademija Aleksandrija je prilagođen apsolutnim početnicima kao i onima koji imaju osnovno predznanje. Bilo da ste apsolutni početnik ili imate malo predznanja, uverićemo vas da engleski jezik nije težak! Štavise, engleski spada u grupu lakših jezika za učenje. Učenje egleskog jezika se odvija kroz savladavanje jednog od najpopularnijih i najsavremenijih programa – New English File.

Učenje engleskog A1 nivo

Ovaj program karakterističan je po tome što je glavni fokus na multimedijalnom pristupu, odnosno, pored savladavanja osnova gramatike i vokabulara engleskoj jezika, naši polaznici imaju priliku da se susretnu sa audio i video sadržajem i na taj način budu izloženi autentičnom jeziku svakodnevnice. Časovi engleskog jezika se odvijaju dva puta nedeljno po dva školska časa uglavnom u popodnevnim terminima.

Na kursu engleskog jezika za početnike se akcenat stavlja na učenju reči i osnovnoj konverzaciji. Po završetku ovog kursa znaćete dosta novih reči i moći ćete da se snađete u svakodnevnim životnim prilikama kao što su naručivanje hrane u kafićima, kupovina, nalaženje neke ulice u nekom inostranom gradu i još mnogo toga.

Gramatika koja se uči na ovom kursu engleskog jezika je uglavnom bazična, ali dovoljna za osnovno sporazumevanje i komunikaciju. Na nivou A1 naučićete kako da se predstavite, pozdravite, pričate o sebi, da opisujete stvari i ljude oko sebe. Takođe, učite čitanje i pisanje jezika, snalaženje u svakodnevnim situacijama itd. U simuliranim situacijama, na primer poseta restoranu ili čekiranje u hotelu primenjuje se jezik i lakše uči.

Na početnom kursu se uči:

• alfabet
  • datumi
  • dani u nedelji
  • meseci u godini
  • brojevi – glavni i redni
  • množina imenica
  • članovi
  • lične zamenice
  • prisvojni pridevi
  • sadašnje (Present Simple) i prošlo vreme (Past Simple) i prilozi tipični za njih
  • to be going to konstrukcija pomoću koje izražavamo buduće radnje
  • osnovni predlozi za mesto i vreme itd

Nakon završenog početnog nivoa A1 kursa engleskog jezika moći ćete:

• da razumete jednostavna pitanja, uputstva i saopštenja kao i kratke razgovore i poruke na telefonu
  • da shvatite kratke važne informacije iz kratkis pisanih saopštenja, javnih natpisa sa uputstvima i malih oglasa
  • da govorite osnovne podatke o sebi i ljudima iz vašeg okruženja
  • da izgovorite i razumete brojeve, količine, cene, vreme i datum
  • da popunjavate formulare sa osnovnim i ličnim podacima
  • da napišete jednostavna lična saopštenja
  • da formulišete uobičajena pitanja i molbe koje se koriste u svakodnevnom životu i reagujete na njih izražavanjem sopstvenog stava

U tabeli su predstavljene karakteristike početnog nivoa A1 kursa engleskog jezika

A1
Cena mesečno2.500,oo dinara

Učenje jezika odvija se po nivoima poznavanja jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.