• Ubrzani (opcije: 2 meseca, 2 i po meseca, određuje polaznik)
  • Specijalizovani (1 i po mesec , 2 meseca, vikend kursevi)
  • Pripremna nastava (TOEFL i IELTS testovi)

• prof. M.Rašić
  • prof. M.Đurić

UDŽBENICI

Učenje višeg srednjeg nivoa engleskog jezika u Akademiji Aleksandrija

Kurs za viši srednji nivo engleskog jezika (B2) je nastavak kursa B1. Učenje engleskog jezika na nivou B2 u školi stranih jezika Akademija Aleksandrija je namenjeno onima koji žele da usavrše svoje znanje engleskog tako da mogu na engleskom da komuniciraju o ozbiljnim temama sklapajući složene gramatičke rečenice uz korišćenje kompleksnih fraza.

Učenje engleskog B2 nivo

Gramatički B2 nivo kursa engleskog jezika podrazumeva učenje gramatike na jednom višem nivou, pri čemu se pored osnovnih stvari učenih na prethodnim kursevima detaljno obrađuju pojedine gramatičke jedinice. Novo vreme koje se pojavljuje na ovom kursu je Present Perfect Continuous, uz detaljno obnavljanje svih ostalih vremena i utvrđivanje razlika između različitih oblika budućih radnji.

Ukoliko želite da nastavite svoje obrazovanje u inostranstvu, aplicirate za stipendiju, praksu ili posao, ovo je nivo koji morate zvanično znati da biste stekli uslov za prijavljivanje za tamošnje obrazovne ustanove. Osim što morate da govorite engleski na ovom nivou, najčešće je potrebno i da svoje znanje sertifikujete nekim od međunarodno priznatih sertifikata.

Zatim se obrađuje:

• komparacija prideva
  • modalni glagoli
  • kondicionali
  • članovi
  • gerundi i infinitiv
  • indirektna pitanja
  • frazalni glagoli

Obrađuje se vokabular iz sledećih oblasti: hrana i restorani, sport, novac, putovanja, mobilni telefoni, obrazovanje, prijateljstvo itd.

Nakon završenog višeg srednjeg nivoa B2 engleskog jezika moći ćete:

• da pratite glavne sadržaje konkretnih i apstraktnih tema i da razumete važne informacije (na primer, moći ćete da pratite medijske sadržaje bez titlova ili dodatnih uputstava)
  • da razumete široku paletu tekstova, kako kratke tekstove (kao oglase), tako i duže složene stručne tekstove, komentare i izveštaje
  • da se pismeno jasno i strukturno izjasnite o složenim stvarima, ali i da korigujete tekstove drugih
  • da jasno dajete strukturne usmene prikaze u vezi sa opštim temama i temama iz oblasti koje vas lično interesuju
  • da aktivno učestvujete u diskusijama vezano za teme koje su vam poznate, a da pri tome zauzmete stav i izložite vaše gledište

U tabeli su predstavljene karakteristike višeg srednjeg nivoa B2 kursa engleskog jezika

B2
Dužina trajanja6 meseci
Cena mesečno2.500,oo dinara

Učenje nemačkog jezika odvija se po nivoima poznavanja ovog jezika prema Evropskom referentnom okviru (CEFR) na grupnoj i individualnoj nastavi.