za Blog, Vesti

Drugi put zaredom u saradji sa švajcarskom kompanijom Frilingue organizujemo odlazak na letnje jezičke kampove za decu od 8 do 17 godina iz Niša i okoline. Prijave su omogućene i ove godine preko našeg centra, a mi ćemo u direktnoj komunikaciji sa organizatorima omogućiti da dobijete sve informacije i blagovremeno pripremite sve za odlazak deteta na kamp.

Jezički kampovi su  visoko kvalitetni i namenjeni učenju nemačkog, francuskog i engleskog jezika. Nastavu sprovode isključivo strani predavači, što je dodatna pogodnost za kampere da u svakom trenutku vežbaju jezik.

Prošle godine su se kampovi održali u Drevni, nadomak Novog Sada, dok su ovogodišnji kampovi na tri lokacije, podeljeni prema uzrastu kampera. Pogledajte u nastavku detaljan opis svakog kampa.

Letnji jezički kampovi – Fruška Gora, Rudnik i Goč

Kamp Fruška gora namenjen je deci od 8 do 14 godina. Vreme održavanja je u julu i avgustu u sledećim terminima: 01.07. – 07.07.2018, 08.07. – 14.07.2018, 15.07. – 21.07.2018, 22.07. – 28.07.2018. i 29.07. – 04.08.2018. Kapacitet po nedelji je 30 polaznika, a mesto boravka kampera je Fruškogorska Lugarnica, sa kompletnim obrocima i ukusnim menijem. Kamperi su smešteni u apartmane sa kupatilom.

Novitet ove godine je da će kamperi imati nekoliko drugara iz inostranstva sa kojima će intenzivno moći da pričaju na odabranom jeziku pored 20 časova koje će imati u toku jedne nedelje. Časovi su prilagođeni uzrastu, a suština kampa jeste da deca oslobode svoje govorne sposobnosti i nauče da potpuno prirodno upotrebljavaju strani jezik.

Kamperi će imati organizovane izlete i ekskurzije sa predavačima vodičima na stranom jeziku, a i brojne radionice u večernjim terminima. Kao i prethodne godine, kamperi biraju termin (nedelju dana ili više) koliko će ostati i jezik koji će usavršavati. Pogledajte detaljnije na Friligue sajtu.

Kamp Rudnik namenjen je deci od 12 do 17 godina i održava se u odmaralištu Rudnik, na ovoj prelepoj planini proglašenoj vazdušnom banjom. Termini održavanja kampova su sledeći : 15.07. – 21.07.2018, 22.07. –28.07.2018. i 29.07. – 04.08.2018.

Moguće je kombinovati termine sa kampom na Goču i provesti jednu nedelju u jednom, a drugu nedelju u drugom kampu. Transfer polaznika od Rudnika do Goča je obezbeđen i ne naplaćuje se dodatno. Kapacitet polaznika po nedelji je 50, grupe za učenje jezika su od 6 do 8 polaznika, sa stranim predavačima i kako prijave dozvoljavaju po jednim kamperom iz instranstva.

Ista pravila važe za sve kampove, pa je broj od 20 nedeljnih časova odabranog jezika isti i cilj je uz konverzaciju na stranom jeziku na maksimumu osloboditi govorne veštine jezika i koristiti ga slobodnije. kamperi će imati organizovane izlete i ekskurzije sa predavačima vodičima na stranom jeziku, a i brojne radionice u večernjim terminima.

Kamp Goč je za decu od 12 do 17 godina i održava se na ovoj planini u kompleksu Dobra Voda. Održava se u dva termina: 05.08. – 11.08.2018. i 12.08. – 18.08.2018.  Moguće je kombinovati termine sa kampom na Rudniku i provesti jednu nedelju u jednom, a drugu nedelju u drugom kampu. Transfer polaznika od Goča do Rudnika je obezbeđen i ne naplaćuje se dodatno.

Broj polaznika za jednu nedelju je 30, a jezičke grupe se organizuju sa 6 do 8 polaznika. Strani predavači i po koji strani kamper učiniće ovo iskustvo za kampere nezaboravnim, a vrlo korisnim za usavršavanje jezika koji odaberu. Pored 20 časova koje ih očekuje na nedeljnom nivou, kamperi će imati organizovane izlete i ekskurzije sa predavačima vodičima na stranom jeziku, a i brojne radionice u večernjim terminima. Pogledajte detaljnije na Friligue sajtu.

Letnji jezički kampovi – cena i organizacija

Vrlo je važno da kamperi budu zbrinuti i da provedu nezaboravne trenutke, pa je kamp organizovan tako da su sve potrepštine i aktivnosti (nastavne i vannastavne) uključene u cenu. Pogledajte šta je sve uključeno u cenu kampa:

• 20 školskih časova nedeljno na odabranom stranom jeziku (engleski, nemački ili francuski)
  • Strani predavači
  • 6-8 učenika u grupi
  • Materijal za učenje
  • Pun pansion (3 obroka + užina)
  • Popodnevne i večernje aktivnosti (radionice, sport, bazen, karaoke, disko itd.)
  • Ekskurzije i izleti (više puta nedeljno)
  • Nadzor nad decom 24h od strane iskusnih kamp lidera
  • Medicinska nega
  • Frilingue majica
  • Diploma nakon završenog kursa
  • Mogućnost OTPLATE NA RATE

Letnji jezički kampovi – prijava

S obzirom na mali broj grupa za učenje jezika, broj mesta je ograničen, a prijave traju do popunjavanja mesta. Velika pogodnost je i plaćanje u ratama. Depozit je potrebno uplatiti 2 dana nakon prijave i tom uplatom potvrđujete rezervaciju. Visina depozita je 50 eura po nedelji. Ostatak iznosa je potrebno uplatiti najkasnije 20 dana pre početka kampa u ratama i iznosima koji vama odgovaraju. Pogledate cene kampova u tabeli ispod:

Za prijavu je potrebno da na mejl [email protected] pošaljete sledeće informacije:

• Ime i Prezime polaznika
  • Mesto prebivališta
  • Adresa prebivališta
  • Datum rođenja: u formatu dan.mesec.godina.
  • Mobilni telefon roditelja
  • Email roditelja
  • Mesto pohađanja kampa
  • Kurs jezika koji dete želi da pohađa
  • Termin nastave (možete izabrati i dva termina)
  • Veličina majice
  • Kako ste saznali za nas?

Imate pitanja? Stojimo vam na raspolaganju, putem mejla i telefona.